Narysujmy Teletubisia!

Narysujmy Teletubisia! 🌈🖍️

Hej, mały artysto! Chcesz narysować swojego ulubionego Teletubisia? To bajecznie proste! Zabierz kredki lub flamastry, arkusz papieru i zaczynamy!

Duża buzia! 😃

Zacznij od narysowania dużego okrągłego kółka w środku Twojego arkusza. To będzie główka naszego Teletubisia!

Oczka! 👀

Wewnątrz okrągłej główki, narysuj dwa mniejsze kółeczka obok siebie. To będą oczka! W środku każdego kółeczka narysuj mniejszy okrąg – to będą źrenice.

Nos i usta! 👃👄

Poniżej oczu, narysuj małe kółeczko – to nosik. A pod nosem narysuj szeroki uśmiech!

Tubisiowe ciałko! 🍭

Poniżej główki narysuj duży prostokąt – to będzie ciałko naszego Teletubisia.

Rączki i nóżki! 🤗🦶

Po obu stronach prostokąta narysuj dwie linie – to będą rączki. Na dole prostokąta narysuj dwie pionowe linie zakończone półokręgami – to nóżki z bucikami.

Antenka na główce! 🌀

Na górze główki narysuj antenkę Teletubisia. Może to być trójkąt, okrąg, prosta linia albo spiralna wkrętka. Wybierz antenkę Twojego ulubionego Teletubisia!

Teleekran! 📺

Na ciałku Teletubisia, narysuj mały kwadrat lub prostokąt – to będzie teleekran, dzięki któremu Teletubisie oglądają bajeczki.

Kolory! 🎨

Teraz nadszedł czas na pokolorowanie! Weź swoje kredki lub flamastry i daj Teletubisiowi jego charakterystyczny kolor. Nie zapomnij o kolorze teleekranu!

Detale!

Jeśli chcesz, możesz dodać więcej szczegółów, jak na przykład rozmazane kolorowe plamy na ciałku Teletubisia czy kolorowe tło.

I gotowe! Masz własnego narysowanego Teletubisia! Pokaż go rodzeństwu, rodzicom lub przyjaciołom. Baw się dobrze tworząc i rysując! 🌈🖍️🎨

 

prace naszych czytelników:

 

zielony tubis namalowany w paincie