– Heeeej… jest tu ktoś? Słyszycie mnie? Powiedzcie, że tak…
czerwony stworek

To właśnie Po – najmniejszy z Teletubisiów, a właściwie najmniejsza, bo Po to dziewczynka. Ma żółtą buzię i antenkę w kształcie kijka używanego do dmuchania baniek mydlanych. Jest trochę nieśmiała, dlatego mówi cichym głosikiem.

Słyszycie? Tak się przedstawia mała Po:

– Mam czerwone futerko, żółtą buzię i jestem dziewczynką. Najmniejszą ze wszystkich Teletubisiów. Ale wcale mi to nie przeszkadza. No, może tylko czasami, bo mam cichy głosik i nie wszyscy zawsze mnie słyszą. Moja ulubioną zabawką jest czerwona hulajnoga. Uwielbiam na niej jeździć!

A Ty – czy lubisz jeździć hulajnogą?

Po – najmniejsza i najmłodsza teletubisiowa dziewczynka grana jest w oryginalnej wersji przez Pui Fan Lee, a w nowej serii przez Rachelle Beinart. W polskim dubbingu głosu Po użyczyła Joanna Węgrzynowska. Jako najmłodsza postać, Po często przedstawia świat z perspektywy dziecka, ucząc młodszych widzów ważnych lekcji o odwadze, przyjaźni i odkrywaniu nowych rzeczy.

Po często śledzi swoich starszych przyjaciół, Tinky Winky, Dipsy i Laa-Laa, ucząc się od nich i biorąc udział w ich przygodach. Chociaż jest najmłodsza, jej odwaga i determinacja sprawiają, że jej głos jest ceniony w grupie.

Według twórców serialu Po otrzymała żółty kolor skóry mający utożsamiać bohaterkę z ludnością krajów azjatyckich.

  • najmniejszy Teletubiś
  • kolor: czerwony
  • antenka: kółko
  • płeć: żeńska
  • przedstawicielka: Azjatów (twarz biała, w niektórych odcinkach – żółta)
  • zabawka: czerwona hulajnoga

Co nasi malutcy czytelnicy sądzą o Po?

Marysia, 3,5 roku: „Bardzo lubię Po! I mam taką samą czerwoną hulajnogę! A moja mama mówi, że mam też taki cichutki jak Po głosik. Mama mówi, że jak będę grzeczna, to dostanę maskotę Po od Świętego Mikołaja”

Oliwia, 4 lata: „Kocham Po! Mam czerwone buciki, dokładnie takie same jak Po! Babcia mówi, że zawsze jestem radosna jak Po. Babcia powiedziała, że jeśli będę pomagać w domu, to na urodziny dostanę dużą lalkę Po!”