– Hej! To ja, wesoły Dipsy! Mam zielone futerko i długą, zieloną, prostą antenkę. Jestem trochę mniejszy od Tinky Winky, czym się często martwię… ale za to większy od Po!

zielony stworek z czułkami

Moją ulubioną zabawką jest biało-czarny kapelusz. Mówią o nim „łaciaty”, bo tak jak krowa, ma czarno-białe łatki. Prawda, że jest śliczny? Sami popatrzcie!

Uważam, że wszystkie dzieci są ładne, mądre i dobre. I nieważne, z jakiego pochodzą kraju albo jaki mają kolor skóry. Ja sam jestem beżowy i wcale nie chciałbym być innego koloru. Bo przecież nie ma to żadnego znaczenia!

Mówią o mnie, że jestem uparty… Hmm… to chyba dobrze, co? Bo przecież trzeba mieć własne zdanie!

A Ty – jak myślisz?

Postać Dipsy – drugiego Teletubisia – w oryginalnej wersji grana jest przez Johna Simmita, a w nowej serii przez Nicka Kellingtona. W polskim dubbingu głos tego Teletubisia podkłada Tomasz Bednarek.

Według twórców serialu Dipsy otrzymał ciemniejszy kolor skóry mający utożsamiać tę postać z Afroamerykanami i Mulatami.

Dipsy, z zieloną antenką i słynnym łaciastym kapeluszem, uwielbia chwalić się swoją nakryciem głowy. Gdy zakłada go, z radością zaczyna tańczyć. Choć czasem trudno mu się z nim rozstać, wie, jak ważna jest przyjaźń, więc chętnie się nim dzieli z innymi Teletubisiami.

Dipsy często rozwiązuje problemy w Teletubisiowej Krainie. Mimo że jest pewny siebie i nieco uparty, zawsze ma dobre intencje. Pokazuje, że ważne jest bycie sobą, ale także szanowanie innych i otwartość na różne opinie. Jest prawdziwym przyjacielem, uczącym akceptacji i miłości do siebie.

A co nasi czytelnicy sądzą o Dipsy?

Kubuś, 4 lata: „To mój ulubiony Teletubiś. Lubię go, bo ma śliczne zielone futerko i jest mniejszy od Tinky Winky, tak jak ja od mojej siostry”.

Julian, 6 lat: „Dipsy to mój numer jeden wśród Teletubisiów. Uwielbiam go za jego zieloną antenkę i fajny kapelusz. Jest taki zabawny i zawsze robi śmieszne miny, podobnie jak ja, gdy bawię się z tatą w podchody.”