Dla rodziców

Przedszkole alternatywne, czyli lepszy start w przyszłość

Dzieci w pierwszych latach swojego życia bardzo łatwo przyswajają wiedzę i zdobywają nowe umiejętności. To do jakiego przedszkola będzie uczęszczało dziecko ma bardzo duże znaczenie dla jego przyszłego życia. Jedną z możliwości wyboru jest przedszkole alternatywne, które dba o wszechstronny rozwój maluchów z uwzględnieniem ich predyspozycji i zdolności.

(więcej…)
Zobacz więcej

Zamykanie naczynek – co musisz wiedzieć?

Popękane naczynka to problem, z którym zmaga się wiele osób. Z kolei zamykanie naczynek to zabieg, który sprawia, że rozszerzone naczynka stają się mniej widoczne na różnych partiach ciała. Cienkie i czerwone pajączki mogą nawet przekształcić się w rumień, dlatego warto o to zadbać na czas. Jeśli Twoim problemem są pękające naczynka na twarzy czy na nogach, zdecyduj się na zamknięcie ich laserowo.

(więcej…)
Zobacz więcej

Ferie zimowe 2021. Czy dzieci mogą wychodzić z domu?

Czy dzieci mogą w ferie wychodzić z domu? Epidemia koronawirusa zdezorganizowała nie tylko nauczanie i pracę, ale także tegoroczną przerwę zimową. Nie można pojechać na narty, wybrać się na łyżwy, do kina ani na spotkanie w grupie znajomych. Czy w ogóle mogą w tym czasie wychodzić z domu? Wyjaśniamy.

(więcej…)
Zobacz więcej

Pies rodzinny – TOP 5 ras

Szukasz psa rodzinnego? Jeśli masz ogród i dużą przestrzeń, a także dzieci, zdecyduj się na jedną z polecanych przez nas ras – może to być m.in. labrador, bokser lub bobtail. Poznaj je lepiej i zdecyduj, który stanie się członkiem Waszej rodziny i jej najlepszym przyjacielem.

(więcej…)
Zobacz więcej

Dlaczego rozszerzać dietę niemowlakowi?

Według najnowszych zaleceń warto poszerzać niemowlakowi dietę. Wiadomo że mleko przestanie być w pewnym momencie wystarczające. Rozszerzanie diety to konieczność - zobacz, jak to zrobić.

Zalecenia dotyczące żywienia i urozmaicenia diety dziecka zmieniają się - możesz inne porady usłyszeć od mamy, inne od siostry, a jeszcze inne znaleźć na ulubionym portalu poświęconym wychowaniu maluszka. Schemat żywienia niemowląt nie jest zatem stały i w razie potrzeby trzeba go sobie odświeżyć. Dlaczego rozszerzanie jadłospisu niemowlaka ma znaczenie? Podpowiadamy, co warto wiedzieć.

(więcej…)
Zobacz więcej