Zabawa – Śnieżna wyprawa

Cel zabawy: Rozwijanie koordynacji ruchowej, kreatywności oraz umiejętności pracy zespołowej, z wykorzystaniem tematyki zimowej.

Grupa wiekowa: 5-10 lat

Materiały: Białe kartki papieru, nożyczki, kolorowe flamastry lub kredki, taśma klejąca, muzyka o tematyce zimowej (opcjonalnie)

Opis zabawy

Przygotowanie Śnieżynki: Na początku każde dziecko otrzymuje białą kartkę papieru i nożyczki. Zadaniem jest stworzenie własnej, unikalnej śnieżynki poprzez złożenie kartki i wycinanie różnych kształtów. Dzieci mogą również ozdobić swoje śnieżynki kolorowymi flamastrami lub kredkami.

Śnieżny Taniec: Gdy śnieżynki są gotowe, włączamy muzykę o tematyce zimowej. Dzieci tańczą naśladując opadające płatki śniegu, delikatnie poruszając się i kręcąc śnieżynkami w powietrzu.

Śnieżna Wyprawa: Następnie dzieci dzielą się na zespoły. Każdy zespół otrzymuje taśmę klejącą i ma za zadanie stworzyć najdłuższy

Jesteś gotowy?

Hej, Przyjacielu! Czy jesteś gotowy na Śnieżną Wyprawę?
Cześć! Mam dla Ciebie super zabawę, która nazywa się „Śnieżna Wyprawa”. To będzie jak prawdziwa przygoda w świecie śniegu i lodu! Chcesz wiedzieć, co będziemy robić? No to słuchaj!

Krok 1: Tworzymy Śnieżynki!
Najpierw każdy z nas dostanie białą kartkę. Będziemy ją składać i wycinać, żeby zrobić piękną śnieżynkę. Możesz wyciąć jakieś fajne kształty, takie jak gwiazdki czy kółeczka. A potem możesz ją pokolorować i sprawić, że będzie najpiękniejsza na świecie!

Krok 2: Tańczymy jak Płatki Śniegu!
Gdy nasze śnieżynki będą gotowe, włączymy muzykę, która brzmi jak zimowa bajka. Będziemy tańczyć i kręcić się z naszymi śnieżynkami, wyobrażając sobie, że jesteśmy prawdziwymi płatkami śniegu. Czy potrafisz poruszać się delikatnie i lekko jak śnieżynka?

Krok 3: Śnieżna Wyprawa!
Teraz czas na naszą wyprawę! Podzielimy się na drużyny i każda drużyna dostanie taśmę klejącą. Będziemy łączyć nasze śnieżynki, żeby zrobić najdłuższy śnieżny łańcuch. Która drużyna zrobi najdłuższy? To będzie super zabawa!

Czas na Zabawę!
Czy jesteś gotowy, żeby stać się częścią tej zimowej przygody? Będziemy tworzyć, tańczyć i śmiać się razem! Chodź, zaczynamy naszą Śnieżną Wyprawę! 🌨️✂️🎨💃