20. urodziny Teletubisiów

31 marca Teletubisie skończyły 20 lat! To w tym dniu 1997 roku wyemitowano pierwszy odcinek filmu o kolorowych stworkach, które pokochały tysiące dzieci na świecie. Brytyjską bajkę przetłumaczono na 21 języków i oglądano w 120 krajach. Przez cztery lata (1997-2001) wyemitowano 365 odcinków. Z okazji 20. urodzin Tubisiów przedstawiamy aktorów, którzy użyczyli im swoich głosów.

Wbrew pozorom aktorzy popularnej serii filmów dla dzieci przez dość długi czas nie wychodzili z cienia. Pierwsza odsłoniła się Jess Smith, odgrywająca Słoneczko, która dziś ma 23 lata.
Pui Fan Lee, 45-letnia brytyjska aktorka i prezenterka, użyczyła swojego głosu Po. W całej jej karierze przewija się motyw dziecięcych programów, była bowiem prezenterką w telewizji dla dzieci CBeebies, a także scenarzystką kilku odcinków „Old Jack’s Boat”, serialu dziecięcego z CBeebies. Ostatnio wybuchł skandal związany z jej osobą, gdyż Azjatka wystąpiła w filmie dla mocno dorosłych widzów.

Kolejną aktorką znaną z udziału w Teletubisiach jest Nikky Smedley, wcielająca się w rolę Laa Laa. W jednym z wywiadów wspomniała, że praca na planie nie należała do łatwych, choćby ze względu na konieczność noszenia ciężkich kostiumów. Aktorka jest także tancerką i choreografem.

John Simmit zagrał Teletubisia imieniem Dipsy. Czarnoskóry piosenkarz reggae i komik ma dziś 53 lata. Postać Tinky Winky to efekt pracy trzej aktorów. Simon Shelton jest najbardziej znany z gry „Dark Knight” w Incredible Games, Dave Thompson to angielski komik i aktor, a Mark Heenehan oprócz aktorstwa zajmuje się śpiewaniem.

Podobne artykuły