Skąd pomysł na Teletubisie?

Cześć, Dzieciaki! Dziś opowiemy Wam, skąd wzięła się inspiracja do stworzenia Teletubisiów, tych kolorowych przyjaciół, których wszyscy tak bardzo lubicie!

Teletubisie zostali stworzeni przez dwie bardzo kreatywne osoby – Anne Wood i Andrew Davenport. Pewnie zastanawiacie się, jak to się stało, że powstał taki wspaniały program dla przedszkolaków. Otóż, BBC, czyli brytyjska telewizja, poprosiła Anne i Andrew o zrobienie czegoś specjalnego dla małych dzieci.

Miłość do Kosmosu i Apollo 11

Teraz przyjrzyjcie się, skąd wzięła się ta magiczna inspiracja! Andrew Davenport fascynował się astronautami, czyli ludźmi, którzy lecieli w kosmos. Jego największym marzeniem było polecieć na Księżyc, a zwłaszcza przypomniał sobie o lądowaniu Apollo 11 – pierwszym razem, kiedy ludzie stanęli na Księżycu. To było coś niesamowitego!

Troska o Dzieci i Technologię

Anne i Andrew też mieli inne zmartwienia. Obawiali się, że dzieciaki na świecie coraz więcej czasu spędzają przed telewizorami i komputerami. Chcieli znaleźć sposób, żeby dzieci mogły się bawić i uczyć się czegoś ważnego jednocześnie.

Wtedy wymyślili pomysł na Teletubisiów! Ci zabawni i kolorowi przyjaciele mieszkają w magicznym Teletubbylandzie, gdzie dzieje się wiele ciekawych rzeczy. To miejsce, gdzie dzieci mogą uczyć się i cieszyć przygodami razem z Teletubisiami.

BBC bardzo polubiło ten pomysł i postanowiło go zrealizować, żebyście mogli oglądać przygody Teletubisiów w telewizji. Teraz wiecie, że Teletubisie powstały z wielkiej miłości do kosmosu i troski o Waszą zabawę i naukę!

Dzięki tej inspiracji powstały Wasze ulubione bajki, które możecie oglądać i cieszyć się każdego dnia.