Bajka Teletubisie dla najmłodszych

Niewiele jest bajek po polsku, które nadają się dla najmłodszej widowni. Bajki po polsku (Teletubisie) nie tylko zabawiają dzieci, ale również uczą je, edukują i wprowadzają miły, pozytywny nastrój. Teletubisie bajki po polsku są również cenione za popularyzację wielokulturowości.

Bajki Teletubisie dopasowane są do specyfiki rozwojowej dzieci, co przekłada się na bezpieczeństwo naszych pociech, którym podczas oglądania nie grożą treści nieadekwatne do ich wieku, potrzeb i możliwości. Już sam fakt, że Teletubisie dla dzieci bajka polsku oglądane są razem z ich rodzicami świadczy o dużej popularności filmów i sympatii do postaci, które w nich występują. Bohaterowie Teletubisiów swoim zachowaniem i wyglądem naśladują małe dzieci, pozwalając im na identyfikację, niezbędną w procesie wczesnego wychowania. Maluchy uwielbiają Teletubisie po polsku, o czym świadczy niezwykła popularność filmików w naszym kraju. Na bajkach Teletubisie wychowało się już jedno pokolenie, bo serial nadawany jest od 1997 r.

W trosce o rozwój dziecka
Teletubisie bajka dedykowana jest dzieciom w wieku 1-4 lata. To najważniejszy okres w życiu małego człowieka, gdy kształtują się jego pierwsze relacje z innymi, rozpoczyna się nauka samodzielności, wzrasta ciekawość poznawcza. W czasie następującym przed pójściem do przedszkola maluch kształtuje również swój sposób myślenia oraz przekazywania emocji. Rozwija się także i wzmacnia jego koordynacja ruchowa. Teletubisie po polsku idealnie wpisują się zatem w potrzeby psychofizyczne dziecka w wieku 1-4 lata.
foto by RondellMelling/pixabay

Podobne artykuły