Najlepsze bajki dla dwulatka

Ilu rodziców tyle opinii na temat tego, kiedy warto włączyć bajki do codziennego rozkładu dnia malucha. Niezależnie od indywidualnej decyzji warto dobrze dobierać repertuar bajek.Dzisiaj prezentujemy subiektywny przegląd bajek naszym zdaniem doskonałych dla dzieci w wieku 2 lat. Wbrew temu, co mogłoby się na pierwszy rzut oka wydawać, popularne kreskówki wcale nie są dobre dla maluchów.

Bajki pokroju Toma i Jerry’ego czy nawet Kubusia Puchatka często przedstawiają wiele mocno nieprawdziwych sytuacji, których dziecko najpewniej nie zrozumie albo które może opacznie zrozumieć. Dlatego tego typu kreskówki warto ewentualnie pokazać dziecku, kiedy będzie starsze i będzie znacznie więcej rozumiało.

Na szczęście pod ręką mamy kilka naprawdę wartościowych bajek zarówno z naszego polskiego podwórka, jak i z zagranicy i jest z czego wybierać. Pierwszą bajką, która idealnie nadaje się dla małego odbiorcy, jest znany rodzicom z własnego dzieciństwa poczciwy Krecik.

Czeska produkcja uznawana w wielu kręgach za niemal kultową cieszy kolejne pokolenia prostymi historiami niepozbawionymi walorów edukacyjnych. Krecik jest dobrą postacią, pomaga innym, ważna jest dla niego przyjaźń. Dzięki temu maluch, oglądając tę bajkę, nie tylko doskonale się bawi, ale także uczy się właściwych wzorców postępowania.

Kolejną świetną dla małych dzieci kreskówką jest Pszczółka Maja. Ta optymistyczna opowieść z przyjazną dla innych mieszkańców łąki bohaterką daje maluchom dobry przekaz wpływający pozytywnie na ich rozwój.

(MM / Fot. Pixabay/cc0)