9 najpiękniejszych baśni dla dzieci przenoszonych na duży ekran

Najbardziej popularne baśnie często są ekranizowana w formie animowanej, a także filmowej. Które z nich szczególnie warto pokazać naszemu dziecku?

Bajki w prosty i niezwykle piękny sposób uczą dzieci prawd niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania w społeczeństwie. Etyka, moralność, wartość przyjaźni oraz rodziny to tylko niektóre z poruszanych w baśniach sprawy, które każdego dziecko powinno poznać, zanim na dobre zadomowi się wśród ludzi. Bajki możemy dzieciom czytać, ale możemy także pokazywać na ekranie telewizora czy komputera.

Szczególnie że polecane przez nas ekranizacje są nie tylko mądre, ale pięknie zrealizowane co sprawia, że chętnie odpoczywa przy nich cała rodzina. Filmy różnią się umiejscowieniem w czasie i przestrzeni, jednakże każdorazowo ich zasadnicza oś oparta jest o historię przedstawioną w oryginalnej opowieści. Najczęściej ekranizowaną baśnią jest bez wątpienia historia o Kopciuszku. Zaraz po niej można wymienić historię Roszpunki. Warto także wspomnieć o Królewnie Śnieżce, a także Jasiu u Małgosi.

Chwytająca za serce historia Dziewczynki z zapałkami nadzwyczaj chętnie ekranizowana jest przez europejskich reżyserów. Na ekranie równie często gości historia rodzeństwa Kaja i Gerdy oraz złej Królowej Śniegu. Warto wspomnieć także o Pinokiu czy nie mniej popularnej Śpiącej Królewnie. Każda z powyżej przytoczonych historii była przenoszona na wielki ekran niezliczoną wręcz ilość razy. Każda także nieodmiennie zachwyca, pomimo że postacie wyglądają inaczej i zmienia się scenografia.
(MM / Fot. Pixabay/ kirillslov)