Pięć najlepszych kreskówek na świecie

Filmy rysunkowe kochają nie tylko dzieci. Uwielbiają je także dorośli. Zastanówmy się dzisiaj jakie są najlepsze kreskówki w historii?

Miejsce 5 – Iniemamocni.
To niezwykle dojrzała animacja, która prezentuje coś, czego wcześniej w kinie dla dzieci nie spotykaliśmy w takiej formie – inne podejście do superbohaterów. To bajka, która chcąc nie chcąc zmusza do refleksji i to jest jej niesamowitą wartością. Bohaterowie są nie tylko wiarygodni, ale także bardzo bliscy naszej codzienności co pozwala dzieciom się z nimi identyfikować.

Miejsce 4 – Seria Toy Story
ze szczególnym naciskiem na trzecią część. Nie oszukujmy się każdy z nas miał w swoim życiu ukochane zabawki, które znaczyły dla nas bardzo wiele. Na ich wspomnienie często kręci się nam łezka w oku. Nie inaczej jest z naszymi dziećmi. I właśnie stąd bierze się niesamowita siła rażenia tej rewelacyjnej kreskówki.

Miejsce 3 – Odlot.
Animowany gigant Pixar postawił sobie trudne zadanie, z którego wywiązał się znakomicie. Oswajanie śmierci nigdy nie jest proste szczególnie dla dzieci. To historia, na której wzruszą się zarówno najmłodsi, jak i ich rodzice.

Miejsce 2 – W głowie się nie mieści.
Czy można zrobić kreskówkę o emocjach? Okazuje się, że nie tylko można, ale można to zrobić genialnie. Świetna animacja, która zachwyca barwnymi bohaterami, uczy wrażliwości oraz zostaje w głowie na bardzo długi czas.

Na szczycie naszego animowanego podium witamy produkcję Wall-E.
Każdy w małym robociku znajdzie cząstkę siebie, bo każdy kiedyś czuł się samotny i poszukiwał swojego miejsca. Bez słów wyciska łzy. Absolutny must have w każdej domowej płytotece.