Regulowane biurka dla dzieci

Gdy dziecko wkracza w wiek szkolny, biurko jest jednym z najważniejszych elementów wyposażenia pokoju. Jest to miejsce przeznaczone zarówno do odrabiania lekcji, jak i rozwijania zainteresowań, dlatego powinno być dostosowane do potrzeb dziecka. Na co zwrócić uwagę wybierając regulowane biurko?

Funkcjonalne biurka, które rosną wraz z dzieckiem

Kiedy maluch zaczyna wyrastać ze świata zabaw, warto pomyśleć o reorganizacji jego pokoju i wyborze odpowiedniego biurka. Pierwszoklasista spędza przy nim kilka godzin dziennie, a wraz z wiekiem, ten czas systematycznie wydłuża się. Aby biurko spełniało swoją rolę powinno być dopasowane do indywidualnych potrzeb dziecka. O ile styl, kolor i wielkość mebla są kwestią indywidualną, o tyle jego wysokość powinna być starannie dobrana do wzrostu dziecka. Idealnie sprawdzą się biurka z możliwością regulacji, które zapewniają komfort podczas pisania, czytania czy malowania. Dużą zaletą tego typu biurek jest wysoka funkcjonalność – dorastają wraz z uczniem i jego zmieniającymi się aktywnościami. Biurko powinno być solidne, ergonomiczne oraz komfortowe. Należy pamiętać, że wygoda użytkowania ma ogromny wpływ na kształtowanie odpowiedniej postawy dziecka i przełoży się na brak problemów zdrowotnych w przyszłości. 

Jakie powinno być idealne biurko dla dziecka?

Wybierając biurko warto zwrócić uwagę nie tylko regulację wysokości mebla. Bardzo ważną kwestią jest możliwość regulacji blatu pod odpowiednim kątem, dzięki czemu dziecko nie nachyla się i odciąża odcinek szyjny kręgosłupa. Jednym z producentów mebli dla dzieci, oferujących regulowane biurka jest FLEXA. Ze względu na wysoką funkcjonalność, proste formy i minimalizm, meble posłużą dziecku przez wiele lat. Biurka FLEXA sprawdzą się do pokoju małego ucznia, jak i nastolatka o większych potrzebach. Meble posiadają płynnie regulowaną wysokość na korbkę oraz mechanizm zapadkowy, który umożliwia regulację kąta nachylenia blatu. Młodsze dzieci potrzebują sporo miejsca do nauki i zabawy, natomiast nastolatkowie cenią dobrze zagospodarowaną przestrzeń, dzięki której wszystkie przedmioty będą w zasięgu wzroku. Z tego względu warto zdecydować się na biurko z dużym, uchylnym blatem oraz możliwością dostawienia dodatkowych mebli do przechowywania niezbędnych akcesoriów. W kolekcji mebli FLEXA znajdują się regały, komody oraz półki, które można idealnie dopasować do biurka, tworząc komfortowe miejsce do nauki. Nie można zapominać o dodatkowym elemencie wyposażenia, który umożliwia swobodne użytkowanie biurka. Mowa oczywiście o ergonomicznym krześle. Producent mebli FLEXA oferuje obrotowe krzesła idealnie dopasowane do nowoczesnych biurek. Siedziska połączone z płynnie regulowanym oparciem zapewnia odpowiednie ułożenie pleców ucznia podczas nauki i innych aktywności.

EWE

 

fot.pixabay