Teletubisie – jedna z ulubionych bajek maluchów

Fenomen Teletubisiów trzeba po prostu zobaczyć – poza najważniejszymi informacjami na temat serialu zamieszczamy też odnośniki do kilku odcinków. Jeśli nie znacie tej kultowej bajki – czas nadrobić zaległości! Dla fanów z kolei będzie to dobra okazja do wspomnień i przypomnienia sobie kilku sezonów.

Początki Teletubisiów 

Serial emitowany na BBC produkowany był w latach 1997-2001, a także od 2015 przez Ragdoll Productions. Postacie teletubisiów stworzyła Anne Wood, dyrektor produkcji Ragdoll Productions, a także psychologa Andrew Davenporta, autora scenariusza każdego z 365 odcinków.

Dla przypomnienia odcinek  pierwszego sezonu:

Sukces nie tylko wśród dzieci

Serial bardzo szybko podbił serca najmłodszych widzów i odnotował ogromny komercyjny sukces. Pozytywny odbiór dzieci był spodziewany, ale Teletubisie otrzymały też dobre oceny od krytyków za walory edukacyjne, dopasowanie do rozwoju dzieci, zwracanie uwagi na aktualne problemy, m.in. wielokulturowość. 

Serial otrzymał też ważne nagrody, m.in. nagrodę BAFTA w 1998. Nic dziwnego, że został przetłumaczony na ponad dwadzieścia języków! W Polsce był emitowany m.in. przez TVP, Canal+ i Fokus TV.

Czy wiecie, ile sezonów liczą Teletubisie?

Tu zobaczycie, jak bardzo serial zmienił się na przestrzeni lat – oto jeden z wybranych odcinków sezonu 15! A wiecie, ile sezonów już w ogóle powstało? 

Lena.k, foto: maciej326 / Pixabay